‘The Guardian’ publikon shifrat marramendëse, ja sa është rritur numri i klandestinëve shqiptarë që tentojnë të shkojnë në Mbretërinë e Bashkuar

Publikuar tek: aktualitet, më 11:14 08-02-2017 ‘The Guardian’ publikon shifrat marramendëse, ja sa është rritur numri i klandestinëve shqiptarë që tentojnë të shkojnë në Mbretërinë e Bashkuar

Prestigjozia britanike ‘The Guardian’ ka publikuar sot shifrat marramendëse të shqiptarëve të cilët tentojnë të futen në Mbretërinë e Bashkuar në mënyrë të paligjshme.

Sipas ‘The Guardian numri i shqiptareve të kapur në portet në Mbretërinë e Bashkuar vijnë gjithnjë e në rritje.

Sipas statistikave të publikuara për ‘Thr Guardian’ tregohen zbulimet mujore të klandestinëve në Mbretërinë e Bashkuar ku shumica e emigrantëve klandestinë janë zbuluar duke u përpjekur të hipin në anije dhe trena për në Mbretërinë e Bashkuar.

Informacionet e lëshuara nga FOI në Economist treguan se numri i klandestinëve në Britani nëpërmjet porteve dhe tuneleve është rritur nga rreth 1,000 një muaj në 2008-2012 në 2,000 në fund të vitit 2013, në 4,000 në vitin 2014 dhe pothuajse 13.000 në korrik 2015.

the_guardian.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Largime, shkarkime gazetarësh dhe mbyllje emisionesh në Abc News, nisin ndryshime të mëdha pas largimit të Shkullakut
Dikur ishte në ballë të protestave, sot i “torturuari” i policisë shpërblehet nga Veliaj me një kioskë te Liqeni »
Article Logic
Execution time: 0.012928009033203
array(1) { ["section"]=> string(147) "the-guardian-publikon-shifrat-marramendese-ja-sa-eshte-rritur-numri-i-klandestineve-shqiptare-qe-tentojne-te-shkojne-ne-mbreterine-e-bashkuar-68077" }