“The Indipendet” publikon studimin e Oxfordit: Trump më psikopat se Hitleri

Publikuar tek: bota, më 12:21 23-08-2016 “The Indipendet” publikon studimin e Oxfordit: Trump më psikopat se Hitleri

Sipas një studimi të ri, kandidati republikan për president, Donald Trump, ka më shumë tipare të një psikopati se sa Adolf Hitler.

Këto deklarime vijnë nga Universiteti i Oxfordit, ku duke përdorur një mjet standard psikometrik, Dr.Kevin Dutton, rendit të dy kandidatët presidencialë dhe një seri të figurave historike të botës.

Trump arriti në vendin e 171, dy pikë më shumë se Adolf Hitler.

Sadam Huseini qëndron në krye të listës, duke shënuar rezultat 189, derisa shpresohet se kandidatja Hilary Clinton ka arritur rezultat prej 152, duke e vendosur atë në krye për 20%.

Metoda e njohur si Njohuritë Psikopatike të Personalitetit, rëndit kandidatët në bazë të tetë tipareve duke përfshirë këtu, guximin, imunitetin e stresin dhe të ftohtit në zemër.

Autori i këtij studimi, Dr.Kevin Dutton i cili ka thënë se të dy liderët e mëdhenj dhe më të tmerrshëm, arritën rezultate më të larta për tipare të psikopatëve, se sa popullata e përgjithëshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035068035125732
array(1) { ["section"]=> string(78) "the-indipendet-publikon-studimin-e-oxfordit-trump-me-psikopat-se-hitleri-50598" }