‘’The Simpson’’, delegacion me flamur shqiptar në serialin satirik amerikan

Publikuar tek: kulture-art, më 13:01 24-03-2015 ‘’The Simpson’’, delegacion me  flamur shqiptar në serialin satirik amerikan ''The Simpson'', momenti i hyrjes së delegacionit shqiptar

Në serialin satirik ‘’The Simpson’’ është ngritur flamuri shqiptar. Një delegacion shqiptar së bashku me flamurin me shqiponjën dykrenare shfaqet në pjesën e 12 të sezonit 21 tek seriali shumë i ndjekur amerikan.

Delegacioni shqiptar është i veshur me kostume tradicionale shqiptare ku nuk mungon edhe qeleshja. ‘’The Simpsons’’ është një sitcom i animuar krijuar nga Matt Groening për “Fox Broadcasting Company”. Seritë trajtojnë çështje të klasës së mesme amerikane dhe stilit të saj të jetesës mishëruar në familjen Simpson.

Edhe më parë Shqipëria është përmendur në filmin satirik.

simpsonalbania2

Foto nga ''The Simpson'', ku kanë përmendur edhe më parë Shqipërinë

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0078110694885254
array(1) { ["section"]=> string(75) "the-simpson-delegacion-me-flamur-shqiptar-ne-serialin-satirik-amerikan-6797" }