“The Washington Post” i bën jehonë bukurisë shqiptare dhe fshatrave në Jug

Publikuar tek: kulture-art, më 17:53 14-08-2017 “The Washington Post” i bën jehonë bukurisë shqiptare dhe fshatrave në Jug

Bukuria e maleve, detit apo arkitektura e veçantë e disa qyteteve shqiptare shpesh herë është bërë pjesë repotazheve të disa prej mediave më të rëndësishme botërore.

Këtë herë është gazeta prestigjoze amerikane “The Washington Post”, e cila me anë të një reportazhi të realizuar në fshatrat e Jugut i bënë jehonë bukurisë së këtyre viseve.

Shkrimi i realizuar nga gazetarja Elena Becatoros ndalet me së shumti në ato aspekte të përditshme të jetës rurale në fshatrat shqiptare, por që për të huajt janë ekzotike.

Shkrimin e plotë të gazetës “The Washington Post”, mund ta gjeni nëse klikoni këtu

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022510051727295
array(1) { ["section"]=> string(78) "the-washington-post-i-ben-jehone-bukurise-shqiptare-dhe-fshatrave-ne-jug-89085" }