“The Washington Post” i bën jehonë bukurisë shqiptare dhe fshatrave në jug

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:30 15-08-2017 “The Washington Post” i bën jehonë bukurisë shqiptare dhe fshatrave në jug

Bukuria e maleve, detit apo arkitektura e veçantë e disa qyteteve shqiptare shpesh herë është bërë pjesë repotazheve të disa prej mediave më të rëndësishme botërore.

Këtë herë është gazeta prestigjoze amerikane “The Washington Post”, e cila me anë të një reportazhi të realizuar në fshatrat e Jugut i bën jehonë bukurisë së këtyre viseve.

Shkrimi i realizuar nga gazetarja Elena Becatoros ndalet me së shumti në ato aspekte të përditshme të jetës rurale në fshatrat shqiptare, por që për të huajt janë ekzotike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084037780761719
array(1) { ["section"]=> string(78) "the-washington-post-i-ben-jehone-bukurise-shqiptare-dhe-fshatrave-ne-jug-89121" }