“The Washington Post” pasyron situatën politike në Shqipëri: Kryeministri Rama zëvëndëson 4 ministra

Publikuar tek: bota, më 15:55 13-03-2017 “The Washington Post” pasyron situatën politike në Shqipëri: Kryeministri Rama zëvëndëson 4 ministra

Prestigjozia “The Washington Post”ka pasyruar sot situatën politike në Shqipëri dhe ka shkruar mbi shkarkimet e fundit të 4 ministrave dhe arsyet e shkarkimit.

Prestigjozia shkruan se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zëvendësuar 4 ministra të kabinetit që ai thotë se u larguan për shkak se do ia kushtojnë kohën e tyre fushatës së zgjedhjeve të 18 qershorit.

"Edi Rama tha pas një takimi me partinë e tij Socialiste të hënën se Fatmir Xhafaj do të jetë Ministri i ri i Brendshëm, Ogerta Manastirliu Ministrja e re e Shëndetësisë, Olta Xhaçka Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Eduard Shalsi Ministri i Pushtetit Vendor.

Gjatë 3 javëve të fundit, mbështetësit e Partisë Demokratike opozitare kanë bllokuar bulevardin kryesor në kryeqytetin, Tiranë, duke kërkuar për një kujdestar Kabineti që ta çojë vendin në zgjedhje" thuhet në shkrim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bilanc tragjik nga rrëshqitja e dheut, shkon në 50 numri i viktimave
Angli, shpallet fajtor për vrasje të dysfishtë Ali Qazimaj nga Elbasani »
Article Logic
Execution time: 0.010601997375488
array(1) { ["section"]=> string(103) "the-washington-post-pasyron-situaten-politike-ne-shqiperi-kryeministri-rama-zevendeson-4-ministra-71762" }