Thellë në male e mbushur me raketa, pamje të frikshme nga baza sekrete iraniane (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:10 15-10-2015

Garda Revolucionare e Iranit ka publikuar disa pamje të rralla nga një bazë e nëndheshme, një tunel i thellë në shpatin e një mali.

Video është transmetuar nga “Fars TV” dhe në të dallohen qindra raketa të gatshme për lëshim edhe nëse vendi i tyre sulmohet. Ndërsa në pamje duken disa ushtarakë të cilët marrshojnë në sheshin e bazës ku janë pikturuar flamurët e Izraelit dhe Shteteve të Bashkuara.

123.jpg

Megjithse nuk tregohet vendodhja e bazës, autoritetet iraniane pretendojnë se kjo është vetëm një nga qindra baza të tilla të ndërtuara në gjithë vendin. Ajo shkon rreth 500 metra nën tokë.

ir1.jpg

ir2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011577844619751
array(1) { ["section"]=> string(90) "thelle-ne-male-e-mbushur-me-raketa-pamje-te-frikshme-nga-baza-sekrete-iraniane-video-23197" }