Thellohet bilanci në Indonezi, mbi 100 të vdekur nga tërmeti

Publikuar tek: bota, më 10:18 08-12-2016 Thellohet bilanci në Indonezi, mbi 100 të vdekur nga tërmeti

Thellohet bilanci i viktimave në Indonezi pas tërmetit me magnitudë prej 6.5 ballësh që goditi provincën Aceh në Indonezi duke lënë të vdekur mbi 100 persona dhe janë plagosur qindra të tjerë.

‘Agjencia Kombëtare për Menaxhimin e Katastrofave’ raporton se në total janë 102 njerëz që kanë gjetur vdekjen, 136 kanë marrë plagë serioze, 616 kanë kanë marrë plagë të lehta dhe janë evakuuar 3 mijë e 276 persona.

Sipas ‘Reuters’ një personel prej një mijë veta, forca ushtarake dhe vullnetarë që janë angazhuar për të ndihmuar kërkimet dhe operacionet e shpëtimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031303882598877
array(1) { ["section"]=> string(65) "thellohet-bilanci-ne-indonezi-mbi-100-te-vdekur-nga-termeti-61979" }