Thellohet tragjedia në Moskë, hetuesit: 41 të vdekur nga flakët në avion

Publikuar tek: bota, më 22:55 05-05-2019 Thellohet tragjedia në Moskë, hetuesit: 41 të vdekur nga flakët në avion

Të paktën 41 pasagjerë kanë ndërruar jetë pasi avioni rus me të cilin po fluturonin shpërtheu në flakë dhe u përplas me pistën gjatë uljes së emergjencës, raportojnë mediat ruse duke cituar burime nga hetuesit.

Avioni i llojit “Aeroflot Superjet 100” shpërtheu në flakë në ajër dhe u detyrua të bëjë ulje emergjente në aeroportin ndërkombëtar të Moskës në Sheremetyevo.

Paraprakisht u raportua për persona të lënduar, më pas agjencia ruse TASS tha se nga incidenti humbën jetën 13 persona. Numri i viktimave aktualisht raportohet të jetë 41, nga 73 pasagjerë që ndodheshin në bord.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013190984725952
array(1) { ["section"]=> string(77) "thellohet-tragjedia-ne-moske-hetuesit-41-te-vdekur-nga-flaket-ne-avion-163092" }