Thellohet tragjedia, shkon në 35 numri i viktimave në Bagdad (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:26 02-01-2017

Në ditën e vizitës zyrtare të presidentit të Francës, Francois Hollande një sulm i fuqishëm me bombë ka tronditur Bagdadin duke lënë të paktën 35 të vdekur dhe mbi 60 të plagosur.

Nga informacionet e deritanishme mësohet se ngjarja ka ndodhur në një vend të populluar dhe bomba ishte vendosur në një makinë.

Autoritetet vendase bëjnë me dije se numri i viktimave mund të rritet.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01375412940979
array(1) { ["section"]=> string(71) "thellohet-tragjedia-shkon-ne-35-numri-i-viktimave-ne-bagdad-video-64408" }