Themelimi i RD, shkrimtarja e njohur kujton botimin e artikullit të parë: Fjala e lirë më me zinxhirë nga dita kur u pagëzua

Publikuar tek: politike, më 21:19 05-01-2018 Themelimi i RD, shkrimtarja e njohur kujton botimin e artikullit të parë: Fjala e lirë më me zinxhirë nga dita kur u pagëzua

Data e themelimit të gazetës, “Rilindja Demokratike” është përkujtuar nga të gjithë si dita e parë e shtypit të lirë në Shqipëri.

Por shkrimtarja e njohur, Flutura Açka ka parë një tjetër këndvështrim të kësaj feste.

Ajo thotë se sot fjala e lirë dhe mediat janë shumë herë më të cunguara se atëherë kur u botua për herë të parë RD.

“Kur e kam shkruar këtë reportazh që po postoj kētu, nuk e kam besuar kurrë që fjala dhe media e lirë do të ishte më me zinxhirë nga dita kur u pagëzua si e lire”,- shkuan Açka ndër të tjera.

Më poshtë postimi i plotë: 

Screenshot_11.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010280132293701
array(1) { ["section"]=> string(129) "themelimi-i-rd-shkrimtarja-e-njohur-kujton-botimin-e-artikullit-te-pare-fjala-e-lire-me-me-zinxhire-nga-dita-kur-u-pagezua-105574" }