Themeluesi i “Telegram” jep ALARMIN: Fshini menjëherë WhatsApp nga telefoni juaj!

Publikuar tek: bota, më 15:37 22-11-2019 Themeluesi i “Telegram” jep ALARMIN: Fshini menjëherë WhatsApp nga telefoni juaj! Foto ilustruese

Pavel Durov themeluesi i aplikacionit të komunikimit “Telegram” lëshon akuza të rënda në drejtim të kompanisë rivale WhatsApp, duke thënë se përgjon përdoruesit.

Sipas tij aplikacioni WhatsApp jo vetëm që nuk bën asgjë për të mbrojtur përdoruesit e vetë, por shërben si një spiun për të përgjuar fotografitë dhe datat e tjera multimediale që përdoruesit kanë jashtë WhatsApp-it.

“Vetëm nëse jeni dakort me faktin që të gjitha fotografitë dhe mesazhet tuaja mund të bëhen publike një ditë, atëherë duhet të fshini ËhatsApp nga telefoni,” tha Pavel Durov në kanalin e tij me 300 mijë ndjekës në Telegram.

Telegram është një aplikacion i vogël në krahasim me WhatsApp, me rreth 22 milion përdorues. WhatsApp ka rreth 1.6 miliard përdorues. Megjithatë kjo nuk është hera e parë që WhatsApp akuzohet për dhunimin e datave personale të përdoruesve. Edhe kompanitë mëmë si Facebook janë akuzuar për një gjë të tillë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandal/ Ambasadori i Katarit i kërkon festa orgji dhe seks sekretares britanike, shënjestron edhe vajzën e saj 19-vjeçare
Gra që janë vrarë nga partnerët e tyre, FRANCA shifra REKORD në 2019, ja kë fajësojnë kritikët »
Article Logic
Execution time: 0.0087511539459229
array(1) { ["section"]=> string(84) "themeluesi-i-telegram-jep-alarmin-fshini-menjehere-whatsapp-nga-telefoni-juaj-186828" }