Themeluesi i Wikileaks Julian Assange përballet me prokurorinë, akuzohet për përdhunim

Publikuar tek: bota, më 13:02 07-11-2016 Themeluesi i Wikileaks Julian Assange përballet me prokurorinë, akuzohet për përdhunim

Themeluesi i Wikileaks Julian Assange do të përballet me policinë suedeze pasi akuzohet se ka përdhunuar një grua në vitin 2010.

Prokurorja suedeze Ingrid Isgren dhe një detektiv suedez do të jenë prezentë gjatë intervistës dhe do t’i prezantojnë para Assange të dhënat e raportit.

‘Daily Mail’ raporton se autoritetet suedeze do ta marrin në pyetje Assange lidhur me akuzat se ai ka kryer përdhunim seksual në vitin 2010, akuza këto të cilat Assange i ka mohuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023311138153076
array(1) { ["section"]=> string(91) "themeluesi-i-wikileaks-julian-assange-perballet-me-prokurorine-akuzohet-per-perdhunim-58660" }