Themeluesi miliarder i “Alibaba”: Jam refuzuar nga 30 punë

Publikuar tek: bota, më 15:51 23-02-2015 Themeluesi miliarder i “Alibaba”: Jam refuzuar nga 30 punë

Jack Ma është një nga biznesmenët më të sukseshëm në botë. Kompania e tij tërheq 100 milionë tregëtarë në ditë dhe vlera totale e saj shkon në 20 miliardë dollarë.

Por përpara se të bëhej njeriu më i pasur në Kinë, Jack Ma është refuzuar nga shumë aplikime të ndryshme për punë.

“Aplikova në polici, më thanë nuk bën për këtë punë, madje shkova edhe te KFC kur u hap në qytetin tim, nga 24 aplikantë pranuan 23 por mua më refuzuan..”, thotë Jack Ma.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015273809432983
array(1) { ["section"]=> string(60) "themeluesi-miliarder-i-alibaba-jam-refuzuar-nga-30-pune-4209" }