Theresa May bën thirrjen e fundit në parlament: Mbështesni marrëveshjen mes Londrës dhe Brukselit

Publikuar tek: bota, më 18:45 14-01-2019 Theresa May bën thirrjen e fundit në parlament: Mbështesni marrëveshjen mes Londrës dhe Brukselit

Kryeministrja britanike  Theresa May i  është drejtuar  pak minuta më parë të gjithë  deputetëve në parlamentin e Anglisë përmes një fjalimi për të mbështetur marrëveshjen mes Londrës dhe Brukselit, përpara votimit të së martës në Dhomën e Ulët.

Kjo mund të cilësohet  dhe si thirrja e fundit e May, pasi e ka pohuar edhe më herët që më shumë gjasa ka që procesi i shkëputjes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian të bllokohet.

May, gjithashtu ka paralajmëruar se Britania rrezikohet nga katastrofa, nëse nga BE dilet pa marrëveshje.

Ajo u bëri thirrje 100 deputetëve rebelë brenda konservatorëve, por edhe të partive të tjera t’a mbështesin këtë marrëveshje.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013216018676758
array(1) { ["section"]=> string(103) "theresa-may-ben-thirrjen-e-fundit-ne-parlament-mbeshtesni-marreveshjen-mes-londres-dhe-brukselit-148759" }