Theresa May bllokon referendumin për pavarësinë e Skocisë

Publikuar tek: bota, më 15:17 16-03-2017 Theresa May bllokon referendumin për pavarësinë e Skocisë

Është marrë sot vendimi në lidhje me referendumin e dytë për pavarësinë e Skocisë.

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka thënë se tani nuk është koha për një referendum, shkruan ‘The Independent’.

Lëvizja e saj në bllokimin e një tjetër vote, tani për tani krijon bllokim pasi lideri i Partisë Kombëtare Skoceze, Nicola Sturgeon,  ka thirrur referendum.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen një krater i vullkanit Etna, 10 të plagosur në Itali
Princi Charles dhe dukesha Camilla vizitojnë Shqipërinë në fillim të prillit »
Article Logic
Execution time: 0.013435125350952
array(1) { ["section"]=> string(63) "theresa-may-bllokon-referendumin-per-pavaresine-e-skocise-72128" }