Theresa May e bindur: Trump do pranojë rëndësinë e NATO-s, BE nuk shpërbëhet

Publikuar tek: bota, më 21:44 21-01-2017 Theresa May e bindur: Trump do pranojë rëndësinë e NATO-s, BE nuk shpërbëhet

Kryeministrja britanike, Theresa May është e bindur që presidenti i ri i SHBA-së, Donald Trump do të njohë rëndësinë e NATO-s dhe të bashkëpunimit që kemi në Evropë për të garantuar mbrojtjen dhe sigurinë tonë.

Në një intervistë për “Financial Times”, pak ditë para se të takohet në Uashington me Trump, May konfirmon se do të synojë një marrëveshje të gjerë tregtare BM-SHBA për pas Brexit, por nuk ndan me presidentin amerikan hipotezën se BE-ja mund të shpërbëhet në të ardhmen.

Lexo edhe: Pa u mbushur 24 orë nga inaugurimi, Donald Trump fton liderin e parë botëror në Zyrën Ovale

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pa u mbushur 24 orë nga inaugurimi, Donald Trump fton liderin e parë botëror në Zyrën Ovale
Me mijëra gra që po protestonin në rrugët e Sidnejt kundër Trump, tronditen nga ajo që shohin në qiell »
Article Logic
Execution time: 0.011713981628418
array(1) { ["section"]=> string(80) "theresa-may-e-bindur-trump-do-pranoje-rendesine-e-nato-s-be-nuk-shperbehet-66235" }