Theresa May, liderja e parë që do të takohet me Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Publikuar tek: bota, më 18:45 22-01-2017 Theresa May, liderja e parë që do të takohet me Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump do të presë të premten kryeministren britanike, Theresa May në Shtëpinë e Bardhë.

May është zyrtarizuar si liderja e parë botërore që do të takohet me Presidentin e 45-të të SHBA-së.

“Presidenti do të presë lideren e parë  në Uashington të premten”, deklaroi Sean Spicer në një konferencë për shtyp në Shtëpinë e Bardhë.

Në një intervistë për “Financial Times”, May është shprehur se “ka besim në marrëdhëniet e ardhshme Londër-Ëashington”. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012319087982178
array(1) { ["section"]=> string(86) "theresa-may-liderja-e-pare-qe-do-te-takohet-me-donald-trump-ne-shtepine-e-bardhe-66303" }