Theresa May në kërkim të votës për të shtyrë daljen nga Brexit: Duhet të jemi 100% të përgatitur

Publikuar tek: bota, më 11:28 27-02-2019 Theresa May në kërkim të votës për të shtyrë daljen nga Brexit: Duhet të jemi 100% të përgatitur Theresa May

Kryeministrja britanike Theresa May i ka kërkuar sot Parlamentit Britanik qe të votojë për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian pas datës 29 Mars.

Sic shkruhet tek Daily Mail, planet e Theresa May për nje largim të Britanisë e Madhe nuk janë ende te kompletuara dhe do të duhet ende kohë që Britania e Madhe të largohet nga Europa.

“I kërkoj të gjithëve që të ruajnë qetësinë. Britiania mund të mbijetojë pa Bashkimin Europian por kjo duhet të bëhet vetëm pasi të jemi 100% të përgatitur. Tashmë jemi shumë afër autonomisë së plotë,” ka theksuar May përpara Parlamentit Britanik. E vetmja gjë që mbetet për tu parë është nëse ajo do fitojë besimin e deputetëve britanikë.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011883974075317
array(1) { ["section"]=> string(101) "theresa-may-ne-kerkim-te-votes-per-te-shtyre-daljen-nga-brexit-duhet-te-jemi-100-te-pergatitur-154417" }