Theret me thikë në burg terroristi që planifikoi të vriste princin George

Publikuar tek: bota, më 22:27 29-07-2018 Theret me thikë në burg terroristi që planifikoi të vriste princin George

Një ekstremist që kishte planifikuar të vriste princin George është goditur me thikë në burgun ku po vuan dënimin.

Husnain Rashid u qëllua me thikë nga disa të burgosur të tjerë që përdorën mjete prerëse të improvizuara.

Sipas dëshmitarëve, simpatizanti i ISIS i ka mbijetuar sulmit por ka pësuar një të çarë të madhe në fytyrë që i nis nga veshi deri në qafë.

Rashid është dënuar me 25 vite burg për planifikimin dhe nxitjen e sulmeve terroriste përmes aplikacionit Telegram.

dfg45y45eurtu45u.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011713981628418
array(1) { ["section"]=> string(80) "theret-me-thike-ne-burg-terroristi-qe-planifikoi-te-vriste-princin-george-129547" }