Theri me thikë para 7 vitesh shokun në Athinë, shqiptari arrestohet në Vlorë (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:07 05-11-2015

Natën e mbrëmshme, Efektivët e Policisë së Vlorës kanë bërë të mundur rrethimin dhe kapjen në banesën e tij, në fshatin Mifol, të një personi në kërkim për veprën penale "Vrasje me paramendim, e kryer në bashkëpunim", të një shtetasi shqiptar në Greqi, 7 vite më parë.

Në prangat e policisë ka rënë shtetasi S.Ç., 34 vjeç, banues në fshatin Mifol-Vlorë, dhe ndaj tij gjykata kishte dhënë masën sigurisë "Arrest në Burg".

“Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, për goditjen e veprave të rënda penale, Policia e Vlorës ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e këtij shtetasi, i cili në vitin 2008-të, ka kryer një akt-kriminal, duke vrarë me mjet mprehës (thikë) shokun e tij, shtetasin: A.Dh., me banim në Lapardha të Vlorës, ngjarje e cila ka ndodhur në kryeqytetin e shtetit grek, Athinë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kallëzohen penalisht 12 punonjës të Ministrisë së Mbrojtjes, dëm shtetit 942 mijë euro
Kryeministri shqiptar që vdiq nga mbidoza e kokainës »
Article Logic
Execution time: 0.013592958450317
array(1) { ["section"]=> string(87) "theri-me-thike-para-7-vitesh-shokun-ne-athine-shqiptari-arrestohet-ne-vlore-video-24745" }