Thërret “Allahu Ekber”dhe qëllon me thikë për vdekje 21-vjeçaren

Publikuar tek: bota, më 09:46 24-08-2016 Thërret “Allahu Ekber”dhe qëllon me thikë për vdekje 21-vjeçaren

Një vazë 21-vjeçare britanike humbur jetën pasi u godit me thikë gjatë një sulmi në një hotel në Australi.

BBC shkruan se viktima është Mia Ayliffe-Chung, e cila besohet të jetë nga Derbyshire.

Një 30-vjeçar britanik po ashtu është plagosur rëndë gjatë sulmit që ndodhi , në afërsi të Toënsville, në Queensland.

Dyshohet se autori i këtij sumi mund të ketë qenë francez dhe është dëgjuar të thërrasë “Allahu Ekber” gjatë sulmit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkatërrimi që la pas tërmeti i fuqishëm në Itali (Fotogaleri)
Gjermania përhap panik te qytetarët, u kërkon të grumbullojnë ushqim në rast katastrofe »
Article Logic
Execution time: 0.011536121368408
array(1) { ["section"]=> string(69) "therret-allahu-ekber-dhe-qellon-me-thike-per-vdekje-21-vjecaren-50694" }