Theu bankën për ta grabitur, por iku duarbosh; arrestohet pas 24 orësh i riu (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:37 07-03-2017 Theu bankën për ta grabitur, por iku duarbosh; arrestohet pas 24 orësh i riu (EMRI)

Dy ditë pasi thyu një bankë të nivelit të dytë në Tiranë, në tenativë për ta grabitur ka rënë në prangat e policisë autori, i cili ishte shpallur në kërkim.

Dje u arrestua shtetasi Nazmi Çaka, 21 vjeç, banues me qera në Tiranë, i dënuar më parë për tentativë vjedhje, pasi ky shtetas është i dyshuar si autor i ngjarjes së ndodhur më datë 06.03.2017, në rrugën “Hamdi Cenoimeri”, ku ka tentuar të vjedhë një bankë të nivelit të dytë.

Pas rënies së alarmit të bankës, policia mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes dhe identifikoi autorin, por nuk e bëri publik menjëherë identitetin e tij për arsye hetimi. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 26-vjeçari me “Opel” përplas për vdekje biçiklistin
Gjyqi për kujdestarinë e fëmijëve 7 dhe 4 vjeç të Liljana Rukos, shokon babai i fëmijëve me deklaratën »
Article Logic
Execution time: 0.011087894439697
array(1) { ["section"]=> string(85) "theu-banken-per-ta-grabitur-por-iku-duarbosh-arrestohet-pas-24-oresh-i-riu-emri-71024" }