Theu xhamat e selisë së PS në Delvinë, arrestohet autori 26-vjeçar (Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:25 13-03-2017 Theu xhamat e selisë së PS në Delvinë, arrestohet autori 26-vjeçar (Emri)

Policia e Delvinës ka vënë në pranga një 26-vjeçar, i cili akuzohet si autori i cili theu xhamat e lokalit që po përgatitej si zyrë elektorale e Partisë Socialiste.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se është arrestuar shtetasi:

- Orest Ziflaj, 26 vjeç, banues në Delvinë.

Sipas policisë më datë 12.03.2017, rreth orës 01:30, në lagjen "Sinan Ballaci" Delvinë, një person ka dëmtuar me mjete të forta "gurë", lokalin e shtetasit P.Gj., 62 vjeç dhe është larguar nga vendi i ngjarjes duke dëmtuar kështu xhamat e këtij lokali.

Pas hetimeve të Policisë, u bë e mundur identifikimi i autorit dhe kapja e shtetasit O.Zilfaj, ditën e sotme pranë një lokali në lagjen "Sinan Ballaci" Delvinë, për kryerjen e veprës penale "Shkatërrimi i pronës".

Po punohet për zbulimin e autorëve të tjerë bashkëpunëtorë që mund të jenë të implikuar në këtë ngjarje.

                                     

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I dënuar me burg për vrasje, arrestohet 51-vjeçari i shpallur në kërkim (Emri)
Përtej kornizës së politikës »
Article Logic
Execution time: 0.011537075042725
array(1) { ["section"]=> string(76) "theu-xhamat-e-selise-se-ps-ne-delvine-arrestohet-autori-26-vjecar-emri-71760" }