Thirrja e Blendi Fevziut: Shteti të veprojë shpejt. Jemi vrarë të gjithë nga pak e turpëruar shumë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:37 04-07-2015 Thirrja e Blendi Fevziut: Shteti të veprojë shpejt. Jemi vrarë të gjithë nga pak e turpëruar shumë Turistët e vrarë nën Prekal

Gazetari Blendi Fevziu i është bashkuar komenteve dhe reagimeve të personazheve të njohura lidhur me ngjarjen e rëndë të vrasjes së dy turistëve çekë mbrëmjen e kaluar. Fevziu i kërkon shtetit të veprojë sa më shpejt ndërsa konstaton se nga kjo ngjarje jemi turpëruar të gjithë.

“Ky çift të rinjsh çekë erdhën të vizitojnë bukurinë e alpeve shqiptare dhe të provojnë mikpritjen tonë. I vranë dhe i masakruan me gjasë për ti grabitur. Dy jetë që besuan në turizmin shqiptar nuk janë më. Ndërsa vrasësi ose vrasesit ende levizin të lirë. U prehshin në paqe të rinjte që e deshën Shqipërinë e mos gjetshin qetesinë kriminelët. Shteti duhet të veprojë shpejt sepse sot jemi vrarë të gjithë nga pak. Dhe jemi turpëruar të gjithë shumë”, thotë gazetari në komentin e tij. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Komuniteti vendas për vrasjen e turistëve: Vrasje e pabesë. Postimi i flamurit shqiptar reflektim për ne
Reagon Meta për vrasjen e turistëve: Shpejtësi për drejtësi. Akte të tilla dëmtojnë imazhin e vendit »
Article Logic
Execution time: 0.01146411895752
array(1) { ["section"]=> string(102) "thirrja-e-blendi-fevziut-shteti-te-veproje-shpejt-jemi-vrare-te-gjithe-nga-pak-e-turperuar-shume-15345" }