Thirrja e fortë e Erion Braçes, kundër Armando Dukës: Mund tu vrasë

Publikuar tek: barometri, më 06:34 19-08-2018 Thirrja e fortë e Erion Braçes, kundër Armando Dukës: Mund tu vrasë

Deputeti socialist Erion Brace, njihet si tifoz i skuadrës së Patrtizanit dhe gjithmonë është i ndjeshëm për çështjet e futbollit, e sidomos kur bëhet fjalë për skuadrën e zemrës.

 

Braça ka publikuar një status në rrjetet sociale kundër Armando Dukës, kreut të FSHF-së, duke u shprehur se futbolli i Dukës mund tu tallë e mund tu vrasë.

Nisur nga ndeshja e luajtur dje mes Skënderbeut dhe Partizanit, Braçe e quan të padrejtë dhe të mërzitshme.

Reagimi i plotë i Braçes:

RRIJINI LARG KETIJ FUTBOLLI,
ESHTE FUTBOLLI I ARMANDO DUKES,
MUND TU TALLE POR EDHE MUND TU VRASE!
ESHTE PARACAKTUAR EDHE NJE HERE GJITHCKA DHE KJO NDJELL DHUNEN!

Dua te them qe ne krye te heres dy gjera;
E para,
ndeshja e djeshme mes Skenderbeut dhe Partizanit ishte e dobet, e merzitshme,
thuajse pa futboll!
E dyta,
dhuna ne te ishte e neveritshme,
e papranueshme, per mua e qellimte.

Por kjo nuk me pengon te them sa vijon;
NUK KA GARE EDHE NJE HERE,
ESHTE PARAVENDOSUR SERISH!

Ajo qe nje miku im tha dje ne menyre naive-Futbolli ne Shqiperi eshte nje loje qe e luajne 10 ekipe por ne fund fiton Skenderbeu,
eshte e vertete!
Jo nga merita sportive-sic ne te pakten 7 here sepse keshtu PARAVENDOSET!

Shiheni videon;
Eshte nje rast ne minuten e 7 duke kapur te 8-ten ne ndeshjen e djeshme.
ESHTE PENALLTI E PASTER,
MOHUAR PARTIZANIT,
KUR NUMRI 9-te I SKENDERBEUT PRET DY FUTBOLLISTE TE PARTIZANIT MU BRENDA ZONES-PROGNIN DHE HILEN;
ARBITRI ESHTE 2 METER LARG!
(Kjo nuk e justifikon kurrsesi Pattizanin dhe lojen e tij te merzitshme dje, pervec 20 minutave)

Por nuk eshte kjo e reja, e vjeter shume kjo.
E reja ka te bej me faktin qe shumica derrmuese nuk e pa rastin; Regjia e SUPERSPORT e zhduku rastin, nuk e perseriti fill pasi ndodhi, e zhduku nga emisioni qe pasoi, e zhduku nga permbledhja e ndeshjes, e zhduku dhe nga highlights-et qe ju shperndane medias!

Asnje media nuk e rregjistroi rastin; Dje, per here te pare ne histori, asnje kamera tjeter nuk u la te futej ne stadiumin e Korces! ARMANDO DUKA ne FSHF ka zhvilluar nje tender nebte zeze per te drejten televizive,
ka nxjerre fitues SUPERSPORT dhe per kete shkak, ne stadiume do jene vec kamerat e SUPERSPORT, asnje kamera tjeter!
Domethene, ARMANDO DUKA ka vendosur qe, ne te shohim ne ekran vetem cfare ai vendos qe ne te shohim, sic beri dje duke na detyruar qe ne te shohim ate qe ai kishte vendosur; Ndeshjen e tij, ate pa penalltine e mohuar qartazi Partizanit! I pame te gjitha, perfshire si Gega e Shehi kapnin topat, vetem kete rast nuk e pame. Ndeshja u vendos nga nje tjeter penallti, nderkohe qe Partizanit ju mohua nje penallti po aq sa ajo qe ju dha Skenderbeut!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031161785125732
array(1) { ["section"]=> string(72) "thirrja-e-forte-e-erion-braces-kunder-armando-dukes-mund-tu-vrase-131539" }