Thirrja për mbështetjen e medias dhe gazetarëve, Rama: Janë biznese të mëdha, nuk u japim dot grante

Publikuar tek: politike, më 23:38 02-04-2020 Thirrja për mbështetjen e medias dhe gazetarëve, Rama: Janë biznese të mëdha, nuk u japim dot grante Foto ilustruese

Kryeministri Rama duket se nuk ka marrë parasysh thirrjet e aktorëve të tjerë publikë e politikë në vend për mos-braktisjen e medias dhe gazetarëve pasi ata janë në frontin e parë të raportimit pavvarësisht koronavirusit.

"Mediat janë biznese të mëdha dhe qeveria nuk mbështet dot me grante por ka vendosur në dispozicion një garanci sovrane dhe mediat që  janë biznese të mëdha të marrin garancinë sovrane të marrin kredinë për të paguar punonjësit që i kanë në shtëpi”, tha Rama në emisionin Opinion.

Më tej, kryeministri shtoi se nuk është problem i qeverisë nëse flitet për shkurtim të emisioneve komerciale.

“Sa i përket gazetarëve, sigurisht është një temë tjetër. Por përsa kohë flitet për shkurtim të emisioneve komerciale nuk është problem i qeverisë, të gjithëve ju mirëkuptohet halli, por këtu halli është kush është më në hall, ata që janë për ekzistencë apo për ata nga jeta shumë cilësore të kalojë në... Të hënën fillon lëvrimi i garancisë sovrane për biznesin e madh", përmbylli kryeministri Edi Rama.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091512203216553
array(1) { ["section"]=> string(104) "thirrja-per-mbeshtetjen-e-medias-dhe-gazetareve-rama-jane-biznese-te-medha-nuk-u-japim-dot-grante-201145" }