Thirrje të humbura në telefon nga Shqipëria, alarmohet Spanja

Publikuar tek: bota, më 21:01 06-12-2017 Thirrje të humbura në telefon nga Shqipëria, alarmohet Spanja

Policia spanjolle i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të tregojnë kujdes kur në telefonin e tyre vijnë thirrje të humbura nga një sërë prefiksesh përfshi edhe atë të Shqipërisë.

Bëhet fjalë për një skemë mashtrimi, ku mijëra spanjollëve i ka shkuar në telefon një thirrje e humbur nga Shqipëria, Gana, Bregu i Fildishtë dhe Nigeria.

Përdoruesi bie në këtë kurth duke e marrë numrin në telefon, dhe menjëherë kreditohet me një shumë të madhe parash, një pjesë të së cilës e merr mashtruesi.

“Kjo përjashton të gjitha rastet kur numri i telefonit i takon një personi të cilin e njihni”, informon policia spanjolle.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet planeti 'binjak' me Tokën që është perfekt për alienët
Vendimi i Trump për Jeruzalemin, presidenti Palestinës paralajmëron luftë pa mbarim »
Article Logic
Execution time: 0.011227130889893
array(1) { ["section"]=> string(67) "thirrje-te-humbura-ne-telefon-nga-shqiperia-alarmohet-spanja-102213" }