Thithi tymin e duhanit të kolegëve për 14 vite, dëmshpërblehet i sëmuri me kancer

Publikuar tek: bota, më 11:22 15-01-2019 Thithi tymin e duhanit të kolegëve për 14 vite, dëmshpërblehet i sëmuri me kancer

Zyra pa dritare, e mbushur me kolegë duhanpirës, ka qenë fatale për një të punësuar siçilian në Postën Italiane.

Pas 14 viteh punë, punonjësi sëmuret me tumor në faring.

Sipas mjekëve shkaku ishte tymi i duhanit ‘pasiv’ që kishte thithur në vendin e punës.

Punonjësit, tanimë 90 vjeç, i lindi e drejta për t’ju drejtuar Gjykatës së Vendit dhe për të kërkuar një dëmshpërblim prej 174 mijë eurosh.

Tanimë, ish punonjësi, pas operacionit ka mbetur invalid me 40 % dhe do dëmshpërblehet nga ‘Posta italiane’ me 174 mijë euro.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012073040008545
array(1) { ["section"]=> string(87) "thithi-tymin-e-duhanit-te-kolegeve-per-14-vite-demshperblehet-i-semuri-me-kancer-148848" }