Thonë se fle gjumë, Basha: Kam shumë kohë me u korit se jam akoma i ri… (Nostalgjik për postet si ministër)

Publikuar tek: politike, më 14:50 18-11-2019 Thonë se fle gjumë, Basha: Kam shumë kohë me u korit se jam akoma i ri… (Nostalgjik për postet si ministër) Lulzim Basha në Lezhë

Kreu i opozitës Lulzim Basha është kthyer pas në kohë dhe ka kujtuar kohën kur ishte ministër, në takimin që po mban me fermerët e Lezhës.    

Basha tha se i ka kryer të gjitha zotimet e ndërmarra si në kohën kur ishte Ministër i Jashtëm edhe kur ishte Ministër Transporti dhe Ministër i Brendshëm.

“Dy angazhime kisha unë si ministër juaj i Jashtëm, NATO-n dhe për të hapur vizat. Natyrisht edhe një detyrë për të ndihmuar njohjen e Kosovës. Natyrisht e kreva. Për detyrën time si ministër i Transportit bëra Rrugën e Kombit. Si ministër i Brendshëm detyrë mbi detyra kisha heqjen e vizave. Kur jua thashë se nuk e mbani mend, se besonte njeri. Nuk e besonte njeri dhe unë i hapa.

Çfarë detyre kam marrë përsipër e kam kryer dhe prandaj vij me kokën lart. Ju keni një shprehje, nuk e di kush e ka këtë malësia. “Burri ka kohë me u korit”. Tani unë kam shumë kohë me u korit se jam i ri akoma”, deklaroi Basha.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022577047348022
array(1) { ["section"]=> string(109) "thone-se-fle-gjume-basha-kam-shume-kohe-me-u-korit-se-jam-akoma-i-ri-nostalgjik-per-postet-si-minister-186309" }