Thyhet ‘MITI’, presidenti Putin bën veprimin e rrallë ndaj Merkel (VIDEO&FOTO)

Publikuar tek: bota, më 17:31 18-05-2018 Thyhet ‘MITI’, presidenti Putin bën veprimin e rrallë ndaj Merkel (VIDEO&FOTO) Vladimir Putin dhe Angela Merkel

Mitin dhe gojëdhënat se presidenti rus Vladimir Putin është një person i ngurtë e që nuk buzëqesh kurrë, sapo e ka hedhur poshtë vetë ai në takimin e sotëm zyrtar me kancelaren Angela Merkel.

Putin është treguar një xhentëllmen i vërtetë, teksa në shkallët e pallatit qeveritar e ka pritur Merkelin me një buqetë me lule.

Vetë kancelarja ka mbetur e habitur për momentin, ndërsa e ka pranuar gjestin e rrallë me shumë kënaqësi.

Nuk dihet domethënia e kësaj dhurate, por në raste zyrtare lulet nuk kanë fare një imazh të mirë, pra është shumë e pazakontë.

1194408.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073719024658203
array(1) { ["section"]=> string(80) "thyhet-miti-presidenti-putin-ben-veprimin-e-rralle-ndaj-merkel-video-foto-121263" }