Thyhet ''peshkaqeni'' Phelps, Singapori shkruan historinë

Publikuar tek: sport, më 10:48 13-08-2016 Thyhet ''peshkaqeni'' Phelps, Singapori shkruan historinë

Joseph Schooling ka arritur të fitojë medaljen e artë në 100 metra flutur duke mposhtur në këtë mënyrë amerikanin Michael Phelps.

Notari nga Singapori, ka hyrë në histori si sportisti i parë që fiton medaljen e Artë për vendin e tij, dhe më e veçanta kundër legjendës së notit, "peshkaqenit" Phelps.

Schooling ka arritur të mposhtë amerikanin në garën individuale në 100 metra flutur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096890926361084
array(1) { ["section"]=> string(58) "thyhet-peshkaqeni-phelps-singapori-shkruan-historine-49617" }