‘Ti do ta mbyllësh gojën kur të flas unë’, Rama përplaset ashpër me Klodiana Lalën. Gazetares i kthehet edhe Fevziu: O Klodi, o Klodi po mos fol se na iku koha

Publikuar tek: politike, më 21:49 13-02-2020 ‘Ti do ta mbyllësh gojën kur të flas unë’, Rama përplaset ashpër me Klodiana Lalën. Gazetares i kthehet edhe Fevziu: O Klodi, o Klodi po mos fol se na iku koha FotoMontazh: Edi Rama -Klodiana Lala - Blendi Fevziu

Emisioni i sotëm i Blendi Fevziut ka nisur me debate të ashpra, mes kryeministrit Rama dhe panelit të gazetarëve të ftuar në studio.

Debati është “nxehur” kur gazetarja Klodiana Lala i ka kërkuar “llogari” Ramës për foton me biznesmenin Ardian Çapja, person të cilit OFL-ja i çoi dokumentet për të deklaruar pasurinë. Madje në një moment, kryeministri ka ashpërsuar tonet ndaj gazetares Lala duke i kërkuar të mos flasë, dhe të njëjtën gjë e ka bërë dhe vetë Fevziu duke i bërtitur.

Pjesë nga debati në studio:

Edi Rama: Ti do ta mbyllësh gojën kur të flas unë

Blendi Fevziu: O Klodi po mos fol më se na iku koha, o Klodi

*** Pak minuta më vonë

Blendi Fevziu: O Klodi po mos e kthe personale, nuk e ka me ty

Klodiana Lala: Mund të na japësh shpjegime zoti kryeministër se ke dalë në foto me një nga eksponentët e botës së krimit

Blendi Fevziu: O Klodi, o Klodi, o Klodi mos se do na mbaj vetëm të foto

Blendi Fevziu: O Klodi, o Klodi, o Klooodi. Zoti kryeminisër mos u merr me të

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026830911636353
array(1) { ["section"]=> string(160) "ti-do-ta-mbyllesh-gojen-kur-te-flas-une-rama-perplaset-ashper-me-klodiana-lalen-gazetares-i-kthehet-edhe-fevziu-o-klodi-o-klodi-po-mos-fol-se-na-iku-koha-195124" }