‘Ti je një luledielli’ shpallet kampion i Europës, Majlinda Bregu vlerëson Albana Osmanin

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:27 13-03-2019 ‘Ti je një luledielli’ shpallet kampion i Europës, Majlinda Bregu vlerëson Albana Osmanin

Moderatorja Albana Osmani prej kohësh është e angazhuar me fondacionin ‘Ti je një luledielli’.

Kjo organizatë jofitimprurëse  synon të ndihmojë fëmijët në nevojë, veçanërisht ata që trajtohen për sëmundje të rënda.

Gjatë ditë së sotme, Albana është vlerësuar nga sekretarja e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu me një një çmim shumë të rëndësishëm.

‘Ti je një luledielli’ është shpallur Kampion i Europës Juglindore dhe Ballkanit nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal. Lajmin e ka bërë të ditur vetë themeluesja e organizatës në rrjetin social ‘Instagram’.

Albana shprehet e gëzuar dhe e nderuar për vlerësimin që i është bërë.

‘E nderuar qe Zonja Majlinda Bregu ,Sekretare e Pergjithshme ne Keshilli i Bashkepunimit Rajonal,jep vleresimin maksimal per Fondacionin Jo Fitim Prures “Ti je nje Luledielli”- You are a Sunfloëer ?. Sot ne shpallemi Kampione ne Rajon per impaktin ne ndihme te femijeve te prekur nga semundjet e gjakut, kancer dhe leucemi . Fushatat tona jane mbyllur me sukses ne Shqiperi , Kosove , Maqedoni dhe prej dje ka nisur rrugetimi ne Bosje dhe Herzegovine si dhe se shpejti ne Mal te Zi. Keshtu nis ne Ballkan fushata You are a Sunfloëer . Ky çmim shkon per Kampionet tane femijet ! Jam e lumtur qe sot “You are a Sunfloëer” i bashkohet Kampioneve te tjere te bashkepunimit Rajonal si Sarajevo Film Festival , CEFTA , Exit Festival etj; E gezuar per vleresimin si nje iniciative solidariteti dhe mbeshtetje,nje nga vlerat kryesore mbi te cilen eshte ngritur Europa’, shkruan Osmani.

Screenshot_2.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11411905288696
array(1) { ["section"]=> string(93) "ti-je-nje-luledielli-shpallet-kampion-i-europes-majlinda-bregu-vlereson-albana-osmanin-156334" }