“Tifozat Kuq e Zi”, aksion për grumbullim ndihmash, solidaritet me të prekurit nga përmbytjet

Publikuar tek: sport, më 22:34 05-02-2015 “Tifozat Kuq e Zi”, aksion për grumbullim ndihmash, solidaritet me të prekurit nga përmbytjet

Një nga grupet e tifozerisë më aktiv të Kombëtares Shqiptare “Tifozat Kuq e Zi”, kanë njoftuar për aksionin e mbledhjes së ndihmave të cilat do të shkojnë në ndihmë të familjeve të prekura nga përmbytjet.

“Tifozat Kuq e Zi kanë nisur aksionin për grumbullimin e ndihmave për familjet e prekura nga përmbytjet dhe ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij aksionit duke dhënë kontributin tuaj”, njoftohet në faqen e tyre të “facebook”.

TKZ bën thirrje për solidaritet, dhe fton të gjithë të kontribuojnë duke ndihmuar sado pak të prekurit nga përmbytjet.

Kliko këtu për të shkuar te faqja e vënë në dispozicion nga TKZ.

Sipas "Tifozave Kuq e Zi" ky aksion zgjat 5 ditë, nga data 7 deri më 12 shkurt 2015, dhe ndihmat e grumbulluara do të dërgohen tek njerëzit në nevojë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025968074798584
array(1) { ["section"]=> string(94) "tifozat-kuq-e-zi-aksion-per-grumbullim-ndihmash-solidaritet-me-te-prekurit-nga-permbytjet-2472" }