Tifozët anglez bëhen bashkë me shqiptarët, këndojnë “Albania, Albania” (Video)

Publikuar tek: sport, më 16:11 13-06-2016 Tifozët anglez bëhen bashkë me shqiptarët, këndojnë “Albania, Albania” (Video)

Tifozët anglez do të jenë të pranishëm në stadium gjatë ndeshjes Shqipëri -Francë, e duket se përgatitjet i kanë nisur rreth 4 ditë para.

Në një video amatore, ata shihen teksa festojnë duke kënduar me të madhe “Albania, Albania”. Mesa duket, huliganët anglez, të cilët u përfshinë në përleshje të dhunshme me ata rusë, dinë t’i zgjedhin “aleatët”.

Ditën e sotme një gjykatë në Marsejë dënoi me dy dhe tre muaj burg dy tifozë anglez për sjellje të dhunshme në stadium.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036447048187256
array(1) { ["section"]=> string(78) "tifozet-anglez-behen-bashke-me-shqiptaret-kendojne-albania-albania-video-43367" }