Tifozët e Botev Plovdiv ndalohen nga policia, iu gjenden mjete të forta

Publikuar tek: sport, më 12:04 29-06-2017 Tifozët e Botev Plovdiv ndalohen nga policia, iu gjenden mjete të forta

Tifozët e Botev Plovdiv ndalohen nga policia në Qafë-Thanë.

Atyre u janë gjetur mjete të forta të cilat do të mundoheshin me shumë mundësi, t'i fusnin në stadiumin "Selman Stërmasi", aty ku sot në orën 17:00, skuadra bullgare do të luajë kundër Partizanit për raundin e parë të Europa League.

Pas kontrollit dhe sekuestrimit të mjeteve të forta, tifozët bullgarë të Botev Plovdiv janë lejuar të udhëtojnë drejt Tiranës. Pritet që rreth 50 tifozë bullgarë të jenë prezentë në "Selman Stërmasi" sot në takimin kundër Partizanit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024024963378906
array(1) { ["section"]=> string(76) "tifozet-e-botev-plovdiv-ndalohen-nga-policia-iu-gjenden-mjete-te-forta-84404" }