Tifozët e Tiranës peticion për largimin e “Xhoit” nga stadiumi “Selman Stërmasi”

Publikuar tek: aktualitet, më 15:04 31-08-2015 Tifozët e Tiranës peticion për largimin e “Xhoit” nga stadiumi “Selman Stërmasi”

Tifozët e ekipit të Tiranës dhe zëdhënësi i klubit Bardheblu kanë nusur një peticion për çlirimin e ambienteve të stadiumit në rikonstruksion e sipër nga dy biznese private, restorant “Pulëbardha” dhe “Xhoi Travel”, në pronësi të Xhoana Nanos, bashkëshortes së ish-kryeministrit Fatos Nano.

Sipas zëdhënësit të klubit kryeqytetas, Arbi Laçi, dy ambientet private po pengojnë rikonstruksionin e stadiumit “Selman Stërmasi”, në pjesën ballore të tij duke penguar edhe hyrjen e tifozëve në tribunën qëndrore.

Çlirimi i ambienteve të stadiumit nga dy bizneset private ka qenë edhe një nga premtimet e kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj, gjatë fushatës elektorale. Veliaj u shpreh atëhere se nuk do të rinovonte asnjë kontratë me bizneset private gjatë inspektimit të punimeve në Stadium.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nënë e bir vetëhelmohen me ilaçe, fqinjët: Keqtrajtoheshin nga kryefamiljari
Gjykata “rrëzon” Sokol Ballën, humb betejën me median për videon intime. Ja pse »
Article Logic
Execution time: 0.011391878128052
array(1) { ["section"]=> string(82) "tifozet-e-tiranes-peticion-per-largimin-e-xhoit-nga-stadiumi-selman-stermasi-19592" }