Tifozët e Vllaznisë në protestë, kërkojnë shkarkimin e drejtuesve (Video)

Publikuar tek: sport, më 17:28 28-09-2015

Tifozët e Vllaznisë kanë protestuar përpara godinës së Bashkisë së Shkodrës për gjendjen e keqe në të cilën ndodhet ekipi i tyre.

Ky është ndoshta momenti më i keq në historinë e klubit verior, ku pas 6 ndeshjeve të luajtura në Superligë, skuadra ndodhet në vendin e fundit me zero pikë.

Tifozët kanë kërkuar shkarkimin e drejtorit Sportiv, Armir Grima dhe administratorit të klubit, Neritan Kalamishi. Ditën e djeshme ka dhënë dorëheqjen nga posti i tranjerit, Luan Zmijani.

Me parullat “hajdutët” dhe “ik”, tifozët kanë kërkuar largimin e Grimës dhe Kalamishit. Sipas tyre, Vllaznia e Loro Boriçit, Muhamet Dibrës, Ernest Halepianit, Ramazan Rragamit, Medin Zhegës, Sabah Bizit, Paulin Ndojës, Rudi Vatës, Hysen Zmijanit, Vioresin Sinanit, etj, nuk e meriton këtë situatë në të cilën ndodhet sot. 

Renditja

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
GSh
GP
DG
PP
1
15
5
5
0
0
10
2
8
0
2
13
5
4
1
0
9
4
5
0
3
9
5
2
3
0
6
3
3
0
4
9
5
3
0
2
6
6
0
0
5
8
5
2
2
1
6
4
2
0
6
6
4
2
0
2
5
3
2
0
7
4
4
1
1
2
3
3
0
0
8
3
5
1
0
4
5
9
-4
0
9
1
5
0
1
4
2
11
-9
0
10
0
5
0
0
5
1
8
-7
0

Legjenda

Nr. Renditja
Skuadra Emri i skuadres
P Piket
NL Ndeshjet e luajtura
F Fitoret
B Barazimet
H Humbjet
GSh Golat e shenuar
GP Golat e pesuar
DG Diferenca e golave
PP Pike penalizimi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02665901184082
array(1) { ["section"]=> string(76) "tifozet-e-vllaznise-ne-proteste-kerkojne-shkarkimin-e-drejtuesve-video-21854" }