Tifozët hodhën sende dhe vërshëllyen gjatë ndeshjes me Francën, UEFA gjobit FSHF-në

Publikuar tek: sport, më 21:01 16-12-2019 Tifozët hodhën sende dhe vërshëllyen gjatë ndeshjes me Francën, UEFA gjobit FSHF-në Ndeshja Shqiperi-France

Gjatë ndeshjes Shqipëri-Francë në kuadër të kualifikuesve për EURO 2020, për shkak të disa incidenteve të ndodhura, UEFA ka gjobitur Federatën Shqiptare të Futbollit.

Arsyeja e gjobitjes ka qenë për shkak se tifozeria shqiptare ka vërshëllyer gjatë himnit kombëtar të Francës si dhe hodhën sende në fushë.

Mësohet se në total UEFA e ka gjobitur Federatën Shqiptare të Futbollit me 23.500 euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010010957717896
array(1) { ["section"]=> string(89) "tifozet-hodhen-sende-dhe-vershellyen-gjate-ndeshjes-me-francen-uefa-gjobit-fshf-ne-189580" }