Tifozët i rezervojnë ekipit pritje madhështore në Uells (Foto)

Publikuar tek: sport, më 21:43 08-07-2016 Tifozët i rezervojnë ekipit pritje madhështore në Uells (Foto)

Ekipi i futbollit ka mbërritur në Uells pas paraqitjes fantastike në Kampionatin Europian. Me mijë tifozë kanë mbushur rrugët e Kardifit për skuadrën e tyre që arriti deri në gjysmëfinalet e Euro 2016.

Me një autobus të hapur, lojtarët dhe stafi i ekipit kanë parakaluar në rrugët e kryeqytetit të shoqëruar nga duartrokitjet dhe brohoritjeve të qytetarëve.

Uellsi ishte padyshim një nga ekipet që surprizoi më shumë në këtë europian. Ndërkohë një pritje e tillë u është rezervuar më parë nga tifozët edhe ekipeve të Islandës dhe Shqipërisë. 

Cm2oujNWYAEBnff.jpg

577fd44b1a000024006f93e8.jpeg

Cm2qKrUXEAAB0Et.jpg

Cm2mJjxXEAAZ-wG.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040648937225342
array(1) { ["section"]=> string(66) "tifozet-i-rezervojne-ekipit-pritje-madheshtore-ne-uells-foto-45986" }