Tifozët kroatë "çmendin" serbët, festojmë me duart shqiponjë kualifikimin (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 09:01 02-07-2018 Tifozët kroatë

Kroaci-Rusi do të jetë çerekfinalja tjetër e këtij Botërori. Kjo pasi kroatët u kualifikuan pas një ndeshje dramatike me Danimarkën pas penalltive, ndërsa 120 minuta loje u mbyllën 1-1.

Sakaq, ky kaulifikim është festuar në një mënyrë të veçantë nga kroatë. Të entuziazmuar nga fitorja tifozët kanë festuar në rrugët e Rusisë duke bërë me duar simbolin e shqiptarëve, shqiponjën.

Njq veprim i tillë nga ana e tifozëve vjen duke marrë shkas nga marrëdhëniet jo të mira mes Serbisë dhe Kroacisë. Dhe ndoshta ky është një provokim nga ana e kroatëve për serbët.

safe_image.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026908874511719
array(1) { ["section"]=> string(82) "tifozet-kroate-cmendin-serbet-festojme-me-duart-shqiponje-kualifikimin-foto-126446" }