Tifozët serbë djegin flamurin shqiptar

Publikuar tek: sport, më 22:23 18-03-2017 Tifozët serbë djegin flamurin shqiptar

Një grup tifozësh serbë kanë djegur flamurin shqiptar.

Mësohet se ata janë mbështetës të skuadrës serbe të basketbollit Crvena Zvezda, të cilët teksa i vunë flakën flamurit, thërrisnin me parrulla si “nuk ka shitje të Kosovës”.

Ngjarja në fjalë ndodhi në Milano të Italisë fqinje, ku skuadra serbe e Crvena Zvezda përballej me Olimpia Milano, në kampionatin e Euroleague.

E përditshmja serbe B92 shkruan se “Tifozët kanë shënuar përvjetorin e 13 të dhunës së shkaktuar ndaj serbëve të Kosovës dhe Metohisë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021773099899292
array(1) { ["section"]=> string(44) "tifozet-serbe-djegin-flamurin-shqiptar-72389" }