Tifozët shpërthejnë në dhunë ndaj njëri tjetrit në derbin kosovar (Video)

Publikuar tek: sport, më 21:08 23-08-2015

Në derbin e Kosovës përveç spektaklit të dhuruar nga futbollistët, nuk kanë munguar as skenat e dhunës së dy tifozerive.

Ndeshja mes Dritës dhe Gjilanit është ndërprerë për disa minuta në pjesën e dytë për shkak të hyrjes së tifozëve në fushën e lojës dhe përleshjes me njëri-tjetrin. Është dashur ndërhyrja e policisë për të normalizuar situatën në stadium.

Ka qenë skuadra e Gjilanit ajo që ka fituar me rezultatin e pastër 3:0 këtë përballje të madhe për futbollin kosovar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030323028564453
array(1) { ["section"]=> string(77) "tifozet-shperthejne-ne-dhune-ndaj-njeri-tjetrit-ne-derbin-kosovar-video-19008" }