Tifozët shqiptarë bëjnë për spital italianin, preku flamurin

Publikuar tek: bota, më 13:36 20-06-2016 Tifozët shqiptarë bëjnë për spital italianin, preku flamurin

Pas fitores me Rumaninë festa e tifozëve shqiptarë ka qenë e madhe edhe jashtë Shqipërisë.

Tifozët shqiptarë kanë bërë për spital një shtetas italian pasi ka prekur flamurin të cilin kishin ngritur shqipatët për të festuar.

Ngjarja ka ndodhur në Sanremo, ku tifozët shqiptarë kishin vendosur flamurin kombëtar në një monument të vogël dhe e kanë paralajmëruar paraprakisht italianin të mos e prekë, por ai ka tentuar ta prekë duke mos u bindur. Situata ka degjeneruar në dhunë dhe italiani ka përfunduar në spital nga ku është nën kujdesin e mjekëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Abuzon seksualisht me të mitura, policia arreston 51-vjeçarin dhe shpëton 12 vajza
Përmbytje katastrofike në Kinë, 22 të vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.010982036590576
array(1) { ["section"]=> string(65) "tifozet-shqiptare-bejne-per-spital-italianin-preku-flamurin-44078" }