Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Lens, me flamuj dhe plisa mbushin rrugët e qytetit

Publikuar tek: sport, më 17:06 10-06-2016 Tifozët shqiptarë mbërrijnë në Lens, me flamuj dhe plisa mbushin rrugët e qytetit

Tifozët shqiptarë ndodhen tashmë në Lens të Francës, qytet në të cilin Kombëtarja Shqiptare do të luaj ndeshjen e parë në Kampionatin Europian kundër Zvicrës.

Me flamuj dhe plisa në kokë, shqiptarët po mbushin rrugët e Lensit, ndërsa nesër pritet atmosferë fantastike në stadiumin “Bollaert-Delelis”.

Sa i përket organizimeve në qytet, çdo gjë ka përfunduar dhe zonat ku do të grumbullohen tifozët janë gati. Masat e sigurisë në të gjithë Francën janë më të lartat në histori. 

13434765_902986519845680_1617382451897774185_n.jpg

*Zona ku do mblidhen tifozët në Lens

13442205_903055469838785_3373876547932927395_n.jpg

*Tifozë shqiptarë në Lens

CkmblkQW0AAtS-6.jpg

*Tifozë shqiptarë dhe rumunë në një prej aeroporteve të Italisë

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023393154144287
array(1) { ["section"]=> string(86) "tifozet-shqiptare-mberrijne-ne-lens-me-flamuj-dhe-plisa-mbushin-rruget-e-qytetit-43107" }