Tifozi i çmendur i Ferrarit hyn në pistën e makinave gjatë garës në Formula 1 (Video)

Publikuar tek: sport, më 13:39 10-04-2015

Disa miliona spektatorë (rreth 24 milionë njerëz) ndoqën provat e lira të Formula 1 në Shanghai, të entuziazmuar nga rikthimi i Ferrarit.

Një prej tyre u turr në rrugën kryesore të pistës, ku makinat kalojnë me 300 kilometra në orë. Tifozi kërceu murin që ndan korsinë dhe hyri në garazhin e Ferrarit.  Ai donte të përzinte makinën e Vettel, i tha policisë kur u arrestua. "Me siguri ishte Alonso i veshur si kinez”, ironizoi dikush tjetër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022356033325195
array(1) { ["section"]=> string(88) "tifozi-i-cmendur-i-ferrarit-hyn-ne-pisten-e-makinave-gjate-gares-ne-formula-1-video-8362" }