Tifozi i shpëton jetën sportistit pasi vë re nishanin e rrezikshëm në trupin e tij

Publikuar tek: bota, më 15:59 21-10-2016 Tifozi i shpëton jetën sportistit pasi vë re nishanin e rrezikshëm në trupin e tij

Një tifoz sy-mprehtë ka shpëtuar jetën e sportistit Mack Horton  fituesi i medalieve të arta, pasi vuri re se në trupin e tij ndodhej një nishan i rrezikshëm.

 20 vjeçari, Horton ishte një nga fituesit e lojërave të Rio 2016. Këtë të premte ai hodhi në rrjetet sociale një foto ku tregonte që kishte kryer një operacion.

Pasi mori sinjalizimin nga fansi i tij ai u konsultua me doktorin dhe pas kontrolleve rezultoi me kancer në mushkëri. Sportisti dhe në vitin 2015 i ishte nënshtruar një operacioni duke hequr melamonasin që kishte në buzë. /Newsbomb.al/

3992B22600000578-3858096-Back_in_2012_at_the_Australian_Olympic_trials_in_Adelaide_swim_s-a-19_1477027512169.jpg3992B20600000578-3858096-Swimmer_Mack_Horton_celebrates_his_Olympic_gold_medal_after_winn-a-21_1477027512176.jpg3992B23200000578-3858096-Mack_Horton_posted_this_image_of_himself_on_Instagram_after_havi-a-18_1477027511863.jpg3992B23D00000578-3858096-The_mole_can_be_seen_clearly_on_Mack_Horton_s_upper_chest_after_-a-17_1477027511826.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Barroso bën një krahasim të fortë: Sugjerimet e kandidatit austriak për president, njësoj si të Hitlerit
Parlez-vous Brexit? Negociatori i BE kërkon që negociatat me Britaninë të zhvillohen në frengjisht »
Article Logic
Execution time: 0.013814926147461
array(1) { ["section"]=> string(88) "tifozi-i-shpeton-jeten-sportistit-pasi-ve-re-nishanin-e-rrezikshem-ne-trupin-e-tij-56962" }