Tifozit me aftësi ndryshe i 'vodhën' këpucët e dhuruara nga Aro MURIÇ, zbulohet e vërteta e ngjarjes dhe gjesti i mrekullueshëm i tifozit

Publikuar tek: sport, më 23:01 20-11-2019 Tifozit me aftësi ndryshe i 'vodhën' këpucët e dhuruara nga Aro MURIÇ, zbulohet e vërteta e ngjarjes dhe gjesti i mrekullueshëm i tifozit

Në mediat kosovare ditën e sotme plasi një skandal në lidhje me një nga tifozët më të veçantë të dardanëve. Në fillimi u bë e ditur se portieri Aro Muriç i kishte dhuruar këpucët e tij tifozit Avdullah Berisha, i njohur si “Evi”, por në fakt dhurata nuk kishte mbërritur tek tifozi dhe me shumë gjasë siguria e stadiumit I kishte marrë.

Pas lajmit të bërë public në meda, si dhe vetë deklaratës së Evit se këpucët nuk kishin mbërritur tek ai, siguria e stadiumit “Fadil Vokrri” u vendos në punë duke parë kamerat për të vënë re se ku kishin mbërritur këpucët.

Sipas asaj që raporton “Gazetasheshi”, personi I sigurisë që kishte këpucët e portierit Muriç, ia kishte dorëzuar ato një tifozeje tjetër me aftësi ndryshe dhe jo Evit pasi ky I fundit ishte larguar nga stadiumi.

Pasi vajza mori njoftimin se në duar kishte këpucët që nuk ishin për atë u vetofrua ti dorëzonte, por tifozi i njohur si Evi ka bërë gjestin e mrekullueshëm duke vendosur t’ia fal këpucët vajzës.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.053484916687012
array(1) { ["section"]=> string(141) "tifozit-me-aftesi-ndryshe-i-vodhen-kepucet-e-dhuruara-nga-aro-muric-zbulohet-e-verteta-e-ngjarjes-dhe-gjesti-i-mrekullueshem-i-tifozit-186627" }