TIGRAT NË ZHDUKJE, ja sa kanë mbetur në gjithë botën

Publikuar tek: bota, më 11:21 31-07-2018 TIGRAT NË ZHDUKJE, ja sa kanë mbetur në gjithë botën Tiger

Deri në fund te shekullit të kaluar numëroheshin më shumë se 100 mijë tigra në te gjithë botën, por tani kanë mbetur vetem 3900.

 

Vendet në të cilat 'macja e madhe' rritet janë 13 dhe këto shtete u zotuan që brenda vitit 2022 do të dyfishojnë popullsinë e kafshës së egër.

Problem mbetet veprimtaritë ilegale të  njeriut. Gjuetia siç duket po e çon tigrin drejt zhdukjes ndërsa ekspertët thonë që duhen marrë masa të menjëhershme për të ndaluar këtë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010144948959351
array(1) { ["section"]=> string(58) "tigrat-ne-zhdukje-ja-sa-kane-mbetur-ne-gjithe-boten-129700" }